“Πασχαλινό μπαζάρ από τους μαθητές και τις μαθήτριες του Ε2΄ τμήματος του σχολείου μας”

Πασχαλινό μπαζάρ διοργάνωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες του Ε2΄ τμήματος στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας την Παρασκευή 26/4.

Τα παιδιά με μεράκι και πασχαλινή διάθεση πραγματοποίησαν καλλιτεχνικές δημιουργίες με τη βοήθεια των εκπαιδευτικών τους κ. Δημητρίου Παναγιώτη και κα. Ευθυμίου Γεωργία οργανώνοντας πασχαλινό μπαζάρ.

Οι μαθητές δούλεψαν ομαδικά, έφτιαξαν πασχαλινές λαμπάδες, όμορφα ανοιξιάτικα διακοσμητικά και γλαστράκια προς ενίσχυση του ταμείου της τάξης τους και έδωσαν σε μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς του σχολείου τη δυνατότητα να απολαύσουν τις δημιουργίες τους και να προμηθευτούν τα πασχαλινά τους δώρα.

Αφήστε ένα σχόλιο